Nevşehir Çiğ Kabak Çekirdeği
Nevşehir Çiğ Kabak Çekirdeği
Nevşehir Çiğ Kabak Çekirdeği
Nevşehir Çiğ Kabak Çekirdeği
Nevşehir Çiğ Kabak Çekirdeği

Nevşehir Çiğ Kabak Çekirdeği

Fiyat : ₺65,00(KDV Dahil)

1. SINIF LÜX ELEK ÜSTÜ İRİ BOY

Nevşehir Kabak çekirdeği protein ve yağ bakımından zengin bir kuruyemiştir. Sağlık için oldukça faydalı bileşenler içerir. Damakta bıraktığı aromatik tadından dolayı kabak çekirdeği, çiğ veya kavrulmuş olarak tüketilir. Bu mucizevi çekirdeği her gün 1 avuç mutlaka tüketin!

 

Türkiye çerezlik kabak üretiminin %34'ünü Nevşehir'in karşıladığı düşünüldüğünde, kabak çekirdeğinin Nevşehir'de meşhur olduğunu düşünmemek mümkün olmayacaktır. Bu çekirdekler şehirde kuru kavrum ya da yaş kavrum tekniğiyle lezzetlendirilerek, tuzlu veya tuzsuz şekilde kuruyemiş sevenlerin beğenisine sunulmaktadır. Özellikle de yaş kavrum olarak da bilinen ve "sütte kavrularak" lezzetlendirilen kabak çekirdekleri, turistlerin ve kabak çekirdeği sevenlerin büyük ilgisini çekmektedir.

 

Nevşehir  Kabak Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir?

-Çinko, bakır ve magnezyum bakımından zengindir.
-İçeriğinde bulunan yüksek lifler, kemikleri güçlendirir. Özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesi ve kas kaybı riskini düşürür.
-Zengin bir E vitamini kaynağıdır. Böylece göz sağlığını korur.
-Yüksek antioksidan içeriği ile iltihabı azaltmanın yanı sıra erken yaşlanmayı ve kronik hastalıkları önlemeye yardımcı olur.
-Karotenoidler ve E vitamini dahil olmak üzere hücre koruyucu antioksidanlarla doludur.
-Bağışıklık sistemini güçlendirir, enerjiyi artırır ve ruh halini iyileştirir. İçeriğindeki çinko ve demir minerali bağışıklık fonksiyonu için hayati önem taşır.
-Nevşehir Kabak çekirdeği, sperm kalitesini arttırabilir.
-Kilo verme sürecine destek olur.
-Nevşehir  Kabak çekirdeği yağı, saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.
-Gece yatmadan bir saat önce tüketilen kabak çekirdeği, yenilenen ve dinlenmeye geçen hücrelerin işlevini arttırır. Ayrıca rahat uyumanıza da yardımcı olur.

 

Kabak Çekirdeği Besin Değerleri

1 Bardak (112gr) çiğ kabak çekirdeği yaklaşık 600 kcaldir, 60 gr sağlıklı yağlar, birkaç gram karbonhidrat ve 32 ila 40 gram arası bitkisel protein içerir.  

 

Kabak Çekirdeğinin Çerezlik Dışında Kullanım Alanları Nelerdir?

Yulaf ezmesinden, salatalara, pişmiş sebzelerden çorbalara, tam tahıllı ekmeklerden, tatlılara kadar hemen hemen her şeyin üzerinde veya yapımında kabak çekirdeği serpilebilir, kullanılabilir. Bunlar dışında smoothielerde, yoğurtlarda, meyvelerin üzerine veya enerji bar veya topların yapımında kullanılabilir.  

 

Ürülerimiz Hijyenik Paketlenmekte Olup Temizlik ve COVID Önlemlerine Hassasiyet Gösterilmektedir. 

 

AFİYET OLSUN

 

Daha detaylı bilgi için Blog sayfamızı takip edebilirsiniz.