Blog Başlık

 • Eylül 30, 2021 Genel

  Kabak çekirdeği, balkabağının içinden çıkarılıp kavrularak tüketilen, oldukça sevilen ve çok tercih edilen bir kuruyemiş çeşididir. Günümüzde hemen hemen ay çekirdeği kadar adını duyurmayı başaran kabak çekirdeğinin; içerisinde bulunan vitamin, protein ve mineraller sayesinde birçok hastalığı tedavi edici özellikleri bulunmaktadır. Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen kabak çekirdeğinin; metabolizma hızlandırıcı ve sindirim sistemi güçlendirici özellikleri sayesinde spordan önce ve spordan sonra yenilmesi de tavsiye edilmektedir.

  Nevşehir Kabak Çekirdeği
 • Ağustos 19, 2021 Genel

  Kabak çekirdeği, içerdiği kalsiyum, selenyum, demir, A ve B vitaminleri nedeniyle tam bir beta karoten kaynağıdır. Sağlık açısından çok fazla yararı bulunan kabak çekirdeğinin faydaları nelerdir?

  Kabak Çekirdeği Hakkında Bilinmeyenler
 • Temmuz 07, 2021 Genel

  Ürgüp yöresinde mutfaklarda önemli yeri olan kabak çiçeği dolması şu günlerin en çok tercih edilen yemek türü oldu. Temmuz ayının sevilen zeytinyağlı yemeklerinden olan Kabak dolması için tarla ve bahçelerini eken üreticiler, çiçek açan ancak kabağı olmayan ürünleri günün ilk ışıklarında serinlikte toplayarak, kabak çiçeği dolmasını sevenlerle paylaşıyorlar.

  kabak çiçeği
 • Haziran 22, 2021 Sağlık

  Kabak  çekirdeği sunduğu sağlık ve güzellik yararlarının bolluğu nedeniyle yaygın olarak kullanılan bir yemiştir. Kabak çekirdeği cildinizi sağlıklı tutmaya yardımcı olan bir dizi temel vitamin ve mineral ile doludur. Sağlığa faydalarının yanı sıra cilde ışıltı katmak gibi birçok faydaları vardır.

  Kabak Çekirdeği Maskesi
 • Haziran 15, 2021 Genel

  Kabak çekirdeği yağı, bal kabağının çekirdeklerinden elde edilen faydalı yağ çeşitlerinden biridir. Kabak çekirdeğinin birçok faydası olduğu gibi yağı da oldukça faydalıdır. Kabak çekirdeğinde fosfor, kalsiyum, magnezyum gibi çeşitli elementler bulunmaktadır ve bu sayede çok sağlıklı bir besin olmaktadır. Kabak çekirdeği yağı da insana birçok faydası olan bitkisel bir yağdır. Peki, çok faydalı olan bu kabak çekirdeği yağı nasıl elde edilir? Kabak çekirdeği yağının nasıl elde edildiğini ve faydalarını öğrenmek için yazımızı okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Kabak Çekirdeği Yağı, Kabak Çekirdeği Yağı Nasıl Yapılır?
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR